Dobrodrúžstvá

Goto down

Dobrodrúžstvá Empty Dobrodrúžstvá

Odoslať pre Admin za Pi august 22, 2014 2:32 amČo vlastne sú dobrodružstvá?


Je to idea ktorá bude základom príbehu. Z rôznych počítačových RPG poznáte questy či slovensky úlohy, kde Vám niekto rozpovie svoje problémy, opíše zaujímavé miesta či len tak sa vrhnete do prebiehajúceho boja a až následne odhalíte čo sa na bojisku udialo, kto bojoval proti komu a prečo sa to tak udialo. Dobrodružstvá bude niečo podobné, budete môcť cestovať po celom svete, spoznávať kultúry mimo hranice Ríše, viesť boje, odhaľovať minulosť a meniť budúcnosť. No zároveň dobrodružstvá budú mať väčší alebo menší vplyv na chod sveta, čím sa bude vďaka hráčom meniť aj celkový chod hry. Tu sa bude najviac presadzovať zameranie na dej a na možnosti Voľby (viz. herný systém).
No Dobrodružstvá môžu tvoriť aj hráči s minimálnym obmedzením pre svojich spoluhráčov.
Nižšie je uvedený príklad a kategórie dobrodružstiev.


Kategorie dobrodružstiev

Začiatočnícke úlohy:
Sú najjednoduchšie úlohy s minimálnym nebezpečenstvom. Sú to úlohy typu pozbieraj, nájdi, dones a slúžia na spoznávanie sveta bez rizika úmrtia. V týchto úlohách sa samozrejme nájdu aj isté druhy problémov, no nič, čo by nezvládol začiatočník s akýmkoľvek zo znamení. Každý hráč čo prešiel aspoň jednu pokročilú úlohu môže zakladať začiatočnícke úlohy a tvoriť do nich NPC, dej po celom kontinente okrem pár špecifických zón. Odmena je nízka alebo žiadna.

Pokročilé úlohy:
Úlohy, pri ktorých už musia hráči pri rozhodnutiach pozor, kedže riziko úmrtia je dosť vysoké. Úlohy sú zamerané na získanie vzácnejších predmetov v dungeonoch, či lov vzácnych tvorov. Môže byť tiež lov na skupiny banditov, zlodejov a podobne. Vkladajú sa sem aj detektívne úlohy, pre múdrejších z hráčov. Hráči čo zvládli aspoň dve pokročilé úlohy môžu vytvoriť dobrodružstvo tohto rázu, tentokrát už však po celom svete po diskusii s niektorým z Adminov.
Odmena vzácna, niekedy legendárna

Epické Úlohy:
Najťažšie z možných úloh, v ktorých je minimálna šanca sa vôbec dočkať konca. Démoni, dobývanie území, vojna a stretnutie z bohmi, všetko, čo patrí k pamätnej smrti. Hľadanie vzácnych artefaktov získavanie miest a vlastných dŕžav. Tieto úlohy sú ťažké na zvládnutie a príliš ovplyvňujúce chod deja, takže tí, ktorý by chceli viesť epické dejové línie, musia vytvoriť skutočne originálny koncept, ktorý pošlú adminom aby o tom rozhodli (Na tvorbu nie je potrebné splniť ostatné dobrodružstvá).
Odmena legendárna.


Príklad Dobrodružstva a jeho kostra


Názov Dobrodružstva:
Lov Archimánt

Zadávateľ:
Miriellský cech mágov

Kategória:
Pokročilé

Minimálny počet členov družiny:
2

Zadanie:
Archimánt, tvor ktorého existencia je témov každého jedného šedivého mága v tej prihlúplej veži Sukuby. Hľadajú niekoho, kto by im doniesol konečne aspoň jedného živého, vďaka čomu by konečne mohli odpovedať na otázku či je to chrobák alebo cicavec. Mimochodom, sľúbili aj finančnú odmenu a nejaké zvitky... Nie je to zlé čo povieš?

Doplňujúce informácie:
Dobrodrúžstvá Big_Bad_bug_by_IsisMasshiro

Autor:
Krowe


Informácie na Záver


Ak chcete  vytvoriť dobrodružstvo, hlásite sa u jedného z Adminov s vyplnenou kostrou a príbehom misie (Posielať cez PM). Naopak, ak sa chcete prihlásiť, v sekci dobrodružstvá pod hracími miestnosťami máte úvodné správy... Hlásite sa priamo osobe ktorá tú misiu vytvorila...
Akékoľvek otázky ku dobrodružstvám smerujte priamo ku mne, vždy vám rád odpoviem.
Admin
Admin
Admin

Počet príspevkov : 102
Join date : 21.08.2014

Zobrazit informácie o autorovi http://dragonage.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.