Systém voľby

Goto down

Systém voľby Empty Systém voľby

Odoslať pre Admin za Pi august 22, 2014 2:29 am

Voľba

Poznáte ten pocit, keď osud leží vo vašich rukách? Či už z hier alebo z kníh, kde dostanete možnosti, ktoré úplne zmenia vašu budúcnosť? Či sa pridáte na cestu zla alebo ho zastavíte, budete uvažovať logicky, či do niečo vlietnete hneď ako dostanete možnosť? Tak toto je tá voľba a viac pochopíte z príkladu.

(príklad z hry, v ktorej som používal podobný systém)

Daichi

Čas sa vrátil späť. Pomaly sa vracal. Videl si umierať a znova vstávať. všetko sa vírilo v hlave, nedokázali to ovládať, bolelo to.
"POTREBUJEME ARMÁDU A TY MA NEZASTAVÍŠ!"
Madness. A Kamizuru. Sochy sa naťahovali k pilieru. Chceli byť volný. Chceli sa pomstiť. Čo bolo však silnejšie netušili. avšak túžili dosiahnuť aspoň jedno z nich. Pilier prekypoval silou pustovníka. Priťahoval každého. Ozval sa výbuch, akoby v diaľke. Daichi začal vnímať realitu.
"Musíme ich zničiť. Sú to démoni v koži ľudí. Zradia nás. Iwagakure nebude trpieť ešte viac." Tisíce včiel zaútočili na Madnassa. Avšak blesk nemožno trafiť. Iba podstavec sa nehýbal a predsa ovládal celý tento boj. Krv striekala. Kosti praskali. Iba výkriky bolesti neexistovali.
Toto bol boj mužov, tí nedokázali ukázať slabosť. "Znič tie sochy, Daichi, my im nemôžeme vládnuť."
Kamizuru zaregistroval Daichiho. Žiadal ho o pomoc. Oslobodiť duše, nechať Iwagakure povstať z popola vlastními silami a dúfať, že nikdy nebude opäť pod útokom.
"Toto je tvoja úloha Ninja, získaj armádu a už nikto neumrie. Už nie si dieťa. Bojuj!"
šialený hlas v jeho hlase dokazoval, ako si cení Iwagakure. On ju nikdy nezradí.
Bojovali, stáli v ceste k pilieru. Jeden musel umrieť pre dobro Iwagakure, avšak ktorá cesta bola dobro?
Daichi predstúpil v pred, našiel v rukách zbraň. Blížil sa k podstavcu. A rozhodol.

- Oslobodenie duší ( Madness zomrie)
- vytvoriť nesmrteľnú armádu - (Kamizuru zomrie )
- Vložiť osud sôch do ich vlastných rúk - (obaja umrú)

Tu som dal 3 možnosti, ovplyvňujúce celý budúci dej hry. Farba sa mení v závislosti od situácie a to, čo sa pôvodne zdalo ako správne (napríklad nechať žiť) môže v budúcnosti zabiť člena tvojej skupiny, alebo naopak, získať informácie o tajnej organizácii. Červená v podstate znamená zlý skutok, ktorý však môže byť spravený zo správnych dôvodov. Zelená správne, aspoň v danej chvíli, splnenie misie, to prečo ťa tu poslali, zachránenie života blízkej osobe. Modrá je skôr taká neutrálna, nie je dobrá ani zlá, často ju používam pre ďalšie rozhodnutie, napríklad vypočuje si nepriateľa, prečo to robí, následne sa rozhodne prečo ho zabije a podobne. Nebojte sa, toto budem používať iba pri vyvrcholení úloh alebo daného deja, pričom vašim rozhodnutím často zmeníte celý svet a každý hráč to pocíti. Stanete sa tyranom, ostatný hráči budú prenasledovaný vašimi jednotkami. Stanete sa hrdinom a ľudí z vášho okolia budú uctievať, zvýšia im odmenu u misii. Je to iba na vás a na vašom svedomí.
Admin
Admin
Admin

Počet príspevkov : 102
Join date : 21.08.2014

Zobrazit informácie o autorovi http://dragonage.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.